حسین صالح پور

سامانه ارزیابی TEVS

  • 1398

سامانه ارزیابی (Term Evaluation System)

مشکلی که در دوران تحصیل در دانشگاه با کلاس ها و کارگاه ها داشتم این بود که بشدت (بعضی از کلاس ها) نحوه تدریس و انتقال مطلب ضعیف بود و اعتراض به استاد هم معمولا نتیجه ای نداشت. ارزشیابی اساتید هم که آخر هر ترم انجام میشد هیچگونه تاثیری در روند تدریس اون استاد نداشت.

برای برطرف کردن این مشکل سامانه ارزیابی راه اندازی کردیم. نحوه کار این سامانه به این شکل است که بعد از ثبت نام استاد و تعریف درس خود در سامانه بصورت خودکار برای هر جلسه یک تصویر QR تولید می شود و استاد با نمایش دادن آن در کلاس (یا ارسال در گروه های دانشجویی) از دانشجویان می خواهد که نظر خود را درمورد این جلسه ثبت کنند. دانشجوها نیز بعد از اسکن کد با دوربین تلفن همراه هوشمند خود وارد صفحه نظر سنجی شده و به کلاس و استاد امتیاز می دهند و نظر خود را بصورت ناشناس بیان می کنند.

امتیازات و نظرات هم بصورت گرافیکی و نمودار در پنل استاد قابل نمایش است.

این سامانه بصورت آزمایشی در دانشگاه دولتی فسا اجرا شد.

همچنین دامنه event.tevs.ir نیز راه اندازی و اجرا شد که برنامه های دانشگاه (کلیه برنامه های انجمن ها و…) در این سامانه بارگذاری میشد و بصورت دلخواه در پایان جلسات یا کارگاه ها و یا سمینارها از ارزیابی سامانه نیز برای گرفتن بازخورد از شرکت کننده ها استفاده میشد.